استفاده از لامپ وال واشر


تو این مطلب می‌خوام خیلی کوتاه و مختصر و مفید راجع به یه سری نکات درباره ی استقاده از وال واشر صحبت کنم واستون. وال واشر یه نوع لامپه که یه سطح عمودی رو با نور یکدست روشن می‌کنه، عموماً یه دیوار رو.  وال واشر رو‌ می‌شه تو زاویه‌ های مختلف نصب کرد و یه سایه روشن خیلی جذاب به دیوار اتاق داد. وال واشر کاری که می‌کنه اینه که توجه رو به سمت دیوار جلب می‌کنه، و بنابراین می‌شه ازش برای جلوه‌گر کردن ورودی، شومینه یا تابلو نقاشی استفاده کرد. 

images?q=tbn:ANd9GcSrmcBwZbWc6XxqUuMugXA-i3kkwubU22T4Mg&usqp=CAU

نوری که از وال واشری که روی سطح بدون جلا نصب کردین بازتاب می‌شه می‌تونه باعث بشه که اتاق روشن تر به نظر بیاد و یه نورپردازی جذاب و ملایم و لطیف به اتاق بده. اتاق‌هایی که رنگ سفید دارن یا رنگِ ملایم برای این‌ طرح خیلی مناسب‌ترن حتّی.

وال‌ واشر ها معمولاً با فیکسچر ‌(گیره) توی سقف یا کف اتاق و با فواصل معین نصب می‌شن و رنگ دیوار و جنس متریال‌اش از جمله موارد دخیل در تعیین کیفیت روشنایی اوناست. معمولا دیوارای تاریک و تیر خیلی وال واشر پرنورتری نیاز دارن و دیوارایی که سفید رنگن معمولا با یه وال واشر متوسط کارشون راه می‌افته.   


نوردهی محدود توسط لامپ وال واشر 

 اگر از وال واشر برای نورددهی محدود توی اتاق استفاده می کنین، بهتره که اگر هدف خاصی دارین یا مثلا می‌خواین مهمونی بگیرین از منابع روشنایی‌ اضافی استفاده کنین؛ یا مثلا اگر برای مطالعه به نور بیشتری احتیاج دارین میز‌ مطالعه رو نزدیک به وال واشر بچینین. همینطور اگر فیکسچر‌ها رو به دیوار نزدیک‌تر کنین دیگه نور مستقیم وال واشر چشم مهموناتون رو نزنه.

images?q=tbn:ANd9GcSkYvk7hyO__JyPWJfIEga_2SKP5Kr_Oo5NZA&usqp=CAU

ناگفته هایی درباره ال ای دی وال واشر

چند نکته که باید احتیاط کنین:

وال واشر رو روی پنجره ها یا آینه قرار ندین چون که تصویر لامپ و فیکسچر‌ها بازتاب می‌شه و صحنه‌ی دلپذیری شکل نمی‌گیره.

دیوار‌های تیره یا تاریک به نسبت دیوارهای سفید به نور بیشتری برای روشن شدن نیاز دارن و باید این نکته حین نصب وال واشر مد نظرتون باشه همیشه.

images?q=tbn:ANd9GcRyo1nhOb2lIbWCZdQt63XWUMOE-iSkNEcG1A&usqp=CAU

فیکسچر‌ها یا گیره‌های که از اونا برای نصب وال واشر استفاده می‌کنین، می‌تونن‌ روی دیوار‌ خط و خش بندازن و این البته وقتی که خود فیکسچر خوشگل باشه می‌تونه یه آپشن محسوب بشه.


خرید بهترین لامپ وال واشر 

بعد از تمام این نکات دست اول درباره ی والواشر که براتون قرار دادم اینم لازمه بگم که برای خرید بهترین لامپ وال واشر با قیمت ارزان می توانید به فروشگاه مانی نور سر بزنید.